• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

Dobieranie fryzur

Po raz kolejny spoglądamy w lustro i zastanawiamy się, jaka fryzura do nas najlepiej pasuje. Chciałybyśmy coś zmienić, ale brakuje nam odwagi, aby zrezygnować z fryzury, która towarzyszy nam od lat. Nie mamy przekonania, czy w tej, na którą mamy ochotę, będziemy wyglądać korzystnie. Wybierając fryzurę weź pod uwagę swoje upodobania, a nie tylko panujące obecnie trendy. Przyjrzyj się dokładnie szczegółom swojej twarzy, to główny wyznacznik przy dobieraniu fryzury Najlepiej zrobić to zaczesując włosy do tyłu. Wtedy odsłoni się cała twarz i wyraźnie zobaczymy wszystkie jej szczegóły.

Zwróćmy uwagę na wielkość i kształt naszych oczu i ust, na wyrazistość kości policzkowych, na to czy nasze czoło jest wysokie czy niskie. Stojąc przed lustrem obejrzyjmy również swój profil. Może nos wydaje nam się zbyt duży, a broda zbyt szpiczasta lub przeciwnie, okrągła. Zastanówmy się, które elementy chcemy podkreślić, a które wolelibyśmy zatuszować. Specjaliści wyodrębniają kilka podstawowych kształtów twarzy oraz kształty pochodne. Aby stwierdzić, jaki jest owal naszej twarzy możemy obrysować jej kontur szminką na lustrze lub użyć w tym celu starego zdjęcia. Znając swój kształt łatwiej nam będzie wyeksponować to, co w naszej urodzie najlepsze. Trójkątny kształt twarzy odznacza się wąską brodą, dość wyraźnymi kośćmi policzkowymi oraz szerokim czołem.

Fryzury powinny zasłaniać czoło. Najlepiej, gdy są to ukośne lub zaczesywane na bok grzywki. Świetnie wyglądają te o przedłużonej linii aż do skroni. Urodę podkreśli przedziałek z boku. Do trójkątnej twarzy nadają się fryzury półdługie i cieniowane bez względu na to, czy są to włosy proste czy kręcone. Całkiem krótkie fryzury nie są najlepszym rozwiązaniem. Za to z powodzeniem możemy sobie zafundować boba. Okrągłą twarz cechuje zazwyczaj niskie czoło, pełne policzki i zaokrąglona broda.

Czasem porównuje się ją do księżyca w pełni. Do tej twarzy nie pasują absolutnie gładko przylegające fryzury. Włosy mogą być długie, ale wycieniowane. Krótsze fryzurki powinny być zdecydowanie rozwichrzone, najlepiej z odpowiednio wystylizowanymi pazurkami. Prostą grzywkę zastąpmy bardziej asymetrycznymi cięciami i zaczesujmy ją na bok. Szerokie czoło i kości żuchwy oraz wystające kości policzkowe są specyficzne dla twarzy kwadratowej. Najkrótsza z możliwych fryzur powinna sięgać do linii żuchwy.
Długie włosy mogą być swobodnie rozpuszczone. Doskonale sprawdzają się fryzury cieniowane i z pazurkami zachodzącymi na twarz. Miękkie fale i loki z pewnością dodadzą uroku. Wysokie czoło i wydłużony podbródek to z kolei cechy twarzy owalnej. Pasują do niej niemal wszystkie fryzury. Grzywki mogą być cięte w każdy sposób. Należy tylko unikać rozpuszczonych włosów z przedziałkiem pośrodku.