• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

FRYZURY DLA DZIECI

Większość dzieci uwielbia nosić długie włosy. Często dlatego, że po prostu czują się z nimi dobrze, czasami tylko po to, żeby pokazać się przy rówieśnikach. Jednakże dla rodzica długie włosy u pociechy są problemem. Długie włosy u dziecka ciężko pielęgnować, w związku z czym większość matek raczej dba o to, by ich dzieci miały stosunkowo krótką fryzurę, nad którą łatwo będzie zapanować. Małe dzieci narażone są na problemy ze skórą głowy i z samymi włosami, w związku z czym krótkie zaczesanie jest błogosławieństwem dla rodziców. Dzieci mogą eksperymentować z różnymi rodzajami fryzur a rodzice odczuwają ulgę, od ciąglej konieczności ogarniania problemów z dziecięcymi włosami.

Rzecz jasna zupełnie inaczej podchodzić należy do fryzur dla dziewczynek, aniżeli w przypadku tych dla chłopców. W drugim przypadku sprawa jest bardzo prosta, zważywszy na to, że ci z reguły nie są wybredni w kwestii wyglądu ich włosów i dość łatwo ich zadowolić. Każdy rodzic, który ma córkę, wie doskonale jak kapryśne potrafią być małe dziewczynki w kontekście swojej fryzury. Dla dziewczynek istnieje wielokrotnie większy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o styl uczesania, poniżej zamieszczone są przykładowe fryzury dla dzieci z zachowaną oryginalną, angielską nazwą fryzury: 1. Pixie cut: bardzo popularna w roku 2011 fryzura.

Jest doskonałym rozwiązaniem dla cienkich, prostych pasm. Dobrze pasuje niemalżej do każdego typu urody, choć najbardziej pasuje do dziewczynek o owalnym kształcie twarzy, mających wyraziste kości policzkowe i duże oczy. Używa się z reguły maszynki do golenia by przystrzyc boki, dajac zaostrzony wygląd. 2. Classic Bob: ta fryzura jest idealna dla prostych włosów a jej największą zaletą jest fakt, że nigdy nie wychodzi z mody. 3. Blunt cut: w wypadku tej fryzury włosy na ogół sięgają do ramion, choć są też wersje w których włosy kończą się zaraz pod poziomem ucha. Jest bardzo prosta do wykonania i doskonale komponuje się z dodatkami pokroju frędzli, które dodają wiele uroku dziewczynce z tego typu fryzurą. 4. Mushroom cut: czyli po prostu popularny "grzybek". Fryzura ta jest popularna zarówno u chłopców i dziewczynek.

Standardowo krótko strzyżemy z tyłu i nieco dluzej po bokach, od góry zaś zostawiamy dłuższe, cieniowane włosy, które formują kształt przypominający kapelusz grzyba. 5. Army cut: czyli fryzura wojskowa. Mało popularna wśród dziewczynek (a przynajmniej w Polsce), zaś zyskujaca duża popularność pośród chłopców. Fryzura wojskowa jest doskonałym rozwiązaniem na gorące lato. Włosy obcinane są na długość jednego cala.
Wszystkie wymienione fryzury są bardzo proste, w związku z czym nie jest koniecznym wycieczka do fryzjera i tego typu strzyżenie może wykonać każda w miare kompetentna z nożyczkami mama. Krótkie włosy sprawiają, że dziecko wygląda na schludne i zadbane. Tyczy się to głównie chłopców, którzy zawsze źle reagują na mylenie ich z dziewczynkami. W wypadku tych drugich należy uważać z fryzurą by nie była zbyt krótka, nie chcemy wszakże przedobrzyć w drugą stronę i sprawić, żeby nasza pociecha wyglądała jak chłopczyca.Zobacz też: Fryzury dla dzieci