• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

FRYZURY EMO

Któż z nas nie eksperymentował z wyglądem, z przynależnością do subkultur różnego rodzaju w wieku dojrzewania. Okres rozkwitu młodego człowieka zawsze wiąże się z radykalnymi zmianami wyglądu, stylów i zachowań. Zmiany te zachodzą niejednokrotnie kilka razy w roku. Najlepiej zauważalne przeobrażenia dotyczą fryzur. Czasem zmiana koloru włosów jest w stanie odmienić człowieka nie do poznania. W ostatnim czasie wiele nastolatek, na wzór swoich serialowych bohaterów, stara się tworzyć i przynależeć do młodzieżowych grup. Subkultura młodzieżowa Emo jest tak bardzo charakterystyczną grupą nastolatków, trudno ich wręcz nie dostrzec w tłumie. Zainteresowanie tą grupą zaczyna się w wieku około dwunastu lat i trwa do ukończenia około dwudziestu lat. Rzadziej spotykamy osoby dorosłe reprezentujące ten styl. Nie tylko charakterystyczny ubiór, makijaż mocno akcentujący oczy, czarne i różowe dodatki oraz specyficzna biżuteria, ale także bardzo osobliwa fryzura są widzialnymi cechami Emo. Młodzież przynależąca do tej nowoczesnej subkultury wyzwalającej w nastolatkach przesadny dramatyzm nosi najczęściej czarne włosy. Zdarzają się owszem blond Emo, ale bardzo rzadko. Częściej na czarnych włosach Emo pojawiają się kolorowe pasemka. Najczęściej to blond lub mocno amarantowe podkreślające styl i nadające wizerunkowi trochę radosnych refleksów. Głownie mocno różowe akcenty typu opaska, wstążka czy spinka to bardzo ładnie kontrastujące elementy z czarnymi włosami.

Takie akcenty wprost ożywiają i rozweselają mroczne oblicze Emo. Długa grzywka, zwykle asymetryczna, która zasłania jedno oko lub równo ścięta opadająca na oczy, przysłaniając tym samym brwi to główny atut fryzur Emo. Zarówno chłopcy i dziewczęta reprezentujący tę subkulturę noszą skośne długie grzywki i fryzury średnie lub zupełnie długie z asymetrycznym cięciem lub bardzo mocnym cieniowaniem. Na czubku głowy włosy ścinane są krócej zaś nad karkiem pozostawiane bardzo długie. Cechuje je też nastroszona forma i zakończone pasma ścinane pod ukos. Niestety nie każdy włos nadaje się na taką fryzurę. Z mocnych i twardych włosów łatwo osiągnąć idealnie nastroszone fryzury, zaś z miękkich i rzadkich nie można uzyskać takiego efektu. Chociaż na takie słabe i cienkie włosy Emo znalazły rozwiązanie. Bardzo asymetryczne włosy półdługie opadają cena jedną połowę twarzy, dość gładko przyczesane. Najważniejsze w takiej fryzurze jest to, że podkreśla dramatyzm wizerunku, najczęściej celem fryzury Emo jest umacnianie mrocznego wyglądu zaznaczonego czarnym mocnym makijażem oczu.
Nie do każdego owalu twarzy pasują takie czarne, nastroszone lub asymetryczne cięcia, ale fryzjerzy prześcigają się w pomysłach na fryzurę Emo tak, by można było ten styl dopasować do każdego kształtu nastoletniej buzi. Jeśli styl Emo to także okulary, duże, w czarnych, grubych oprawkach. Nie pasują one do fryzur ani młodych nastoletnich twarzyczek, jednak przedstawiciele tej subkultury nie chcą wyglądać ładnie, bo nie na tym ich styl polega. Ich ideą jest po prostu zwracać na siebie uwagę i na swój ascetyczny stosunek do życia. W poszukiwaniu inspiracji dla takiego stylu wystarczy obejrzeć jeden z modnych seriali produkcji Disneya.Zobacz też: Piękne włosy