• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

Fryzury i włosy

Odpowiednia długość włosów, właściwe strzyżenie i idealnie dobrany kolor mogą spowodować duże zmiany w naszym wyglądzie, oczywiście na naszą korzyść. Nie każdy został obdarowany mocnymi, gęstymi włosami o zdecydowanej barwie. Czasem trzeba pomóc naturze.

Zacznijmy od zastanowienia się, jak wygląda struktura naszych włosów. Łodygi włosowe są zespolone z mieszkami włosowym. Mieszek włosowy, a właściwie torebka włosowa jest umieszczona w naskórku głowy w postaci wąskiego przejścia z zagłębieniem na końcu. Również w skórze są umieszczone gruczoły produkujące łój, które wydalają go na zewnętrzny odcinek mieszków włosowych. Sam włos jest zbudowany z włókna, którego część stanowi kora. To ona sprawia, że włos jest mocny lub nie. O kolorze włosów decyduje zawarty w nich pigment. We właściwiej ochronie włosów najważniejsze jest określenie typu włosów i problemów, jakie z nimi mamy.

Tylko włosy normalne nie potrzebują intensywnej pielęgnacji, ale nie znaczy to, że możemy całkiem zapomnieć o ich potrzebach. Aby zachowały swój świetny stan od czasu do czasu powinny zostać potraktowane odżywką regeneracyjną. Jeśli mamy trudności z ich rozczesywaniem to stosujmy odżywkę po każdym myciu włosów. Dzięki temu unikniemy ich wyrywania. Jeszcze większej troski wymagają włosy suche, tłuste lub mieszane. Mieszane to takie, które przetłuszczają się u nasady, a są suche na końcach. Dodatkowym problemem jest, jeśli są przy tym cienkie i często pojawia się łupież. Bez względu na rodzaj włosów musimy pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej wilgotności. Wbrew pozorom włosy przetłuszczające się również potrzebują nawilżania. W ich przypadku przesuszenie prowadzi do zwiększenia wydzielania się sebum. Susząc włosy ciepłym nawiewem wyrządzimy szkodę nawet normalnym włosom. Dlatego wybierajmy suszarki posiadające regulację temperatury, a przede wszystkim z możliwością ustawienia na chłodny strumień powietrza. Oprócz codziennej pielęgnacji, ważne jest dobranie odpowiedniej fryzury.
Bez względu na fakt, czy mamy zdrowe, sprężyste włosy, czy cienkie i osłabione możemy przebierać wśród fryzur sięgających do linii brody. Jest to świetna długość dla każdego typu włosów. Trzeba tylko dobrać najbardziej odpowiedni styl do naszego kształtu twarzy. Mogą być obcięte na prosto z grzywką ciętą jak od linijki. Efektownie wygląda również fryzura z delikatnymi strzępieniami wokół twarzy. Duży wybór znajdziemy wśród fryzur stylizowanych na boba. Jeśli chcemy dodać włosom objętości zdecydujmy się na cieniowanie lub fryzurę wymagającą zakręcania włosów na lokówce lub wałkach.