• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

FRYZURY KOMUNIJNE

Pierwsza Komunia Święta to prawdopodobnie najważniejszy dzień w życiu dziecka i jeden z najważniejszych w życiu człowieka. Poza rangą samego sakramentu, dużą wagę przywiązuje się także do imprezy domowej następującej po zakończeniu ceremonii w kościele i wszystkich dodatków z nią związanych, takich jak zdjęcia pamiątkowe i tym podobne. Jest to największa "impreza" w życiu dziecka a na samym zainteresowanym skupia się uwaga całej rodziny. Każda mama, którego syn, bądź córka podchodzi do sakramentu I komunii świętej chce, żeby jej dziecko wyglądało jak najlepiej, zarówno z czysto matczynej opiekuńczości i dobrej woli, jak i naturalnej dla wszystkich kobiet i matek potrzeby spełnienia się i pokazania jako przykładna matka.

W tym celu mamy starają się jak mogą, aby ich pociechy idąc do komunii były należycie przygotowane. Jako że dziecko na spółkę ze swoim księdzem ogarniają kwestię merytoryczną, zajęciem mamy jest przygotowanie dziecka na ceremonię od strony wizerunkowej. Innymi słowy odnalezienie stroju i wyszukanie dobrej fryzury.

Nad tym pierwszym nie będę się tu nadto rozwodzić, skupiając się nad kwestią fryzury. W wypadku chłopców sprawa jest jak zwykle prostsza, gdyż wybór fryzur jest ograniczony, nie konieczne są skomplikowane zabiegi, dodatki do włosów, ani wszelakiej maści artykuły fryzjerskie. Także sami chłopcy nie są szczegól nie wymagający ani wybredni, nie chcą tylko bardzo, żeby koledzy się z nich śmiali, zatem jedynym celem jest sprawić, żeby nasz syn wyglądał dobrze przed kolegami i będzie zadowolony. W wypadku dziewczynek sytuacja komplikuje się, ponieważ wybór fryzur i dodatków pokroju spinek, frędzelków, kokardek itp, jest bardzo szeroki, utrudniając tym samym decyzję. Tak samo dziewczynki na ogół bardzo poważnie podchodzą do swojego wyglądu, więc nie chcielibyśym ryzykować, że nasza pociecha, której zrobiliśmy fryzurę, która jej się nie podoba, obrazi się na nas i o zgrozo na cały świat.

Najlepiej dobierać fryzurę pod sukienkę. Jeśli sukienka będzie zdobiona, dla równowagi powinniśmy zrobić skromną fryzurą, zwykłego koka lub loczki, bez dodatków i udziwnień i na tym stanać. W wypadku sukienki bez ozdób, owe ozdoby warto zamieścić we włosach. Dobrym rozwiązaniem są spinki, wstążeczki, kwiaty itp. Pamiętajmy także o wiankach do włosów, które poza swoim symbolicznym, religijnym znaczeniem, najzwyczajniej ładnie wyglądają i dobrze dopełniają całość kreacji.
Dobierając nasz wianek trzeba kierować się paroma podstawowymi zasadami, mianowicie: rozeznać się w aktualnych trendach (mamy, które nie zwracają w swoim przypadku uwagi na panujące trendy w modzie, mogą zrobić wyjątek ten jeden raz na potrzeby własnego dziecka), dobrać wianek dobrze dopasowany do sukienki/alby i dopasować rozmiar wianka do twarzy dziewczynki, naturalnie wedle zasady delikatna i drobna sylwetka – delikatne i drobne wianki. Ze swojej strony polecam przejrzeć naszą galerię: fryzury komunijne, fryzur dla dzieci. W galerii odnajdziemy bardzo szeroki wachlarz możliwości, który z pewnością przebije obszernością katalog proponowanych fryzur nawet najlepszych salonów fryzjerskich.Zobacz też: Pasemka