• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

KRÓTKIE FRYZURY

Utarło się przekonanie, że długie, gęste włosy są najbardziej kobiece. Niestety nie każda z nas może sobie pozwolić na ich zapuszczenie. Na przykład cienkie i przetłuszczające się włosy potrzebują cięcia krótkiego lub półdługiego. Poza tym krótkie fryzurki są wygodne i charakterne, a nawet odejmują lat. Panie obawiają się często, że po obcięciu pasm będą musiały układać je ciągle w ten sam sposób. Bez obaw. Dobre podcięcie sprawia, że za pomocą kosmetyków do stylizacji z jednej fryzury uzyskamy kilka efektownych uczesań. Podobnie jak przy każdej innej fryzurze krótkie obcięcie musi być dobrane do kształtu naszej twarzy i rodzaju włosów.

Prostym, ale cienkim włosom objętości i ładnego kształtu nada prosta, symetryczna fryzura lub dobre cieniowanie. Chcąc podnieść włosy decydujemy się na trwałą. W ten sposób niszczymy delikatną strukturę włosów. Nie musimy robić loków, aby włosy były uniesione. Wygodną fryzurą jest bob sięgający linii brody lub kończący się nieco ponad nią. Włosy mogą być ścinane pod kątem na prosto lub cieniowane. Ich skośna linia nadaje twarzy charakteru. Nie jest trudna w układaniu.

Wystarczy w wilgotne włosy wetrzeć niewielką ilość pianki zwiększającej objętość, a następnie suszyć je suszarką wyciągają pasma na grubej okrągłej szczotce. Na koniec spryskać lekko lakierem. Mocno wystrzępione fryzurki są nieco zadziorne, ale dobrze obcięte łatwe do ułożenia. Tworzą na głowie rodzaj artystycznego nieładu. Mogą być cieniowane od czubka głowy, a przy twarzy strzępione tworząc wyraźne pazurki. Ładnie wygląda wtedy pozostawiony nieco dłuższy tył tuż nad karkiem. Świetnie wyglądają fryzury a'la Sharon Stone. Nadają młodzieńczego wdzięku. Cieniowane pasma są dłuższe z tyłu i po bokach, a na czubku głowy krótsze.
Całość cieniowana z krótką asymetryczną grzywką. W nieco innej wersji grzywka jest dłuższa, sięga do kości policzkowych, a wystrzępione kosmyki są krótsze nad uszami. Z tyłu włosy są całkiem krótkie. Fryzury w stylu pazia lub chłopczycy należą już do kanonu krótkich fryzur. Fryzury i modne uczesania możesz zobaczyć w naszej galerii krótkich fryzur.Zobacz też: Tapirowanie