• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

FRYZURY ŚREDNIE

Istotą włosów półdługich jest to, że za jednym cięciem możemy osiągnąć nawet trzy zupełnie inne uczesania. Fryzury średnie sięgają najczęściej do ramion lub są stopniowane: z tyłu, nad karkiem, dłuższe, natomiast z przodu i na czubku głowy krótsze. Cieniowane są na wiele sposobów. Modne irokezy, dłuższe po środku głowy i bardzo krótkie po bokach, dają rewelacyjny efekt odważnym i ekstrawaganckim paniom, które chcą być zauważane. Klasyczny bob pasuje kobietom dojrzalszym o pociągłej lub trójkątnej twarzy. Asymetryczne cięcie pozostawiające z jednej strony dłuższe pasmo włosów idealnie pasuje paniom o twarzy kwadratowej w każdym wieku.

Młode kobiety z asymetryczną fryzurą wyglądają na bardziej charakterne i zadziorne, natomiast panie po trzydziestce wyglądają poważnie i elegancko, co jest zaskakującym efektem biorąc pod uwagę to samo cięcie dla dwóch różnych pokoleń kobiet. Okrągłe buzie bardzo dobrze wyglądają z cieniowaną fryzurą sięgającą ramion z drapieżnymi pazurkami zaczesanymi na twarz. Najlepiej o dobór fryzury poprosić doświadczonego fryzjera, który fachowym okiem oceni kształt twarzy. Fryzury średniej długości układa się szybko i sprawnie.

Wystarczy najczęściej kilka ruchów okrągłą szczotką, lub sama suszarka by uzyskać pożądany efekt. Dodatkowym atutem tych fryzur jest to, że dzięki kilku sposobom uczesania potrafią zmieniać charakter kobiety w krótkim czasie. Rankiem możemy być skromnymi naturalnymi kobietami by wieczorem zamienić się w odważne, seksowne, wręcz drapieżne lub dziewczęco romantyczne. Wystarczy tylko guma do włosów, pianka czy żel by zaakcentować cieniowanie i stworzyć zadziorne pazurki lub zakręcić spiralne loczki.

Można w ciągu jednego dnia być poważną, odważną i niezwykle kokieteryjną. Pięknie wyglądają fryzury średnie z grzywką gęstą równo ściętą, lub cieniowaną na ładne pazurki. Od wielu sezonów panuje także modna asymetria, czyli grzywka opadająca na jedną stronę, o wiele dłuższa niż z drugiej strony. Fryzury z włosów półdługich mogą być proste, lekko falowane a także zakręcone w piękne spiralne loki. Mogą być zaczesane do tyłu lub okalać twarz nadając jej doskonałego kształtu. Wywinięte kosmyki w górę nadają fryzurze lekkości i sprawiają, że włosy są puszyste i świeżo wyglądają. Takie niesforne wywinięte pasma nadają młodzieńczego wyglądu. Fryzury średnie wspaniale pasują do każdego kształtu twarzy i sylwetki. Klasyczne cięcia oraz ekstrawaganckie cieniowanie pasuje też do każdego wieku. Nie należy bać się eksperymentów na włosach półdługich, gdyż bardzo szybko odrastają, więc często można je zmieniać.
Jeśli nie spodoba nam się asymetryczna grzywka można ją wyprostować w ciągu kilku chwil, nadając fryzurze zupełnie nowej formy. Włosy półdługie stanowią też fazę przejściową, kiedy czekamy aż fryzura urośnie. Te dwa lata przejściowe możemy poeksperymentować w taki sposób by uatrakcyjnić czas oczekiwania na odpowiednią długość. Nie ścinamy ich wtedy z długości a cieniujemy oraz urządzamy wariacje z grzywką lub bez. Trzeba pamiętać, że ten okres, kiedy z krótkich włosów zmieniamy na długie zawsze jest najtrudniejszy i często kobiety nie potrafią doczekać się właściwych efektów. Dobry fryzjer jest w stanie tak zmieniać uczesanie na włosach średnich, że nie zdążymy się zorientować, a włosy będą sięgały pod łopatki.Zobacz też: Naturalne włosy