• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

FRYZURY WARKOCZE

Warkocze są uniwersalnym rozwiązaniem na każdą okazję. Można je zaplatać na różne sposoby. Dzięki temu doskonale nadają się jako fryzury codzienne, jak i okazyjne. Wszystko zależy, w jaki sposób je uformujemy.

Modne są warkocze grube i cienkie. Dobierając je uwzględniamy nasz gust oraz rodzaj włosów. Nawet cienkie włosy mogą wyglądać korzystnie w warkoczykach. Jest to świetna fryzura, gdy zależy nam, żeby włosy trzymały się dobrze na głowie i nie leciały nam na twarz. Przy okazji ich struktura jest odporna na kaprysy pogody. Dobrze zaplecionych warkoczy nie potarga żaden wiatr, a podczas wypoczynku na plaży nasza twarz będzie odsłonięta i równomiernie się opali. Warkocze najlepiej zaplatać na prostych włosach lub tylko lekko wycieniowanych. Będą wtedy tworzyły jednolitą strukturę, bez wystających pomiędzy pleceniami końcówek. Aby łatwiej się zaplatały, szczególnie gdy są bardzo napuszone lub naelektryzowane, wystarczy nałożyć na nie niewielką ilość pianki do włosów.

Fryzury z warkoczyków mogą być bardzo proste lub wyrafinowane. Zawsze jednak korzystnie wpływają na nasz wygląd. Wyglądają romantycznie i są przy tym bardzo kobiece. Podczas wielkich gal gwiazdy pokazują się często w ekstrawaganckich uczesaniach z warkoczy. Takie fryzury są niebanalne i zwracają uwagę. Najprostszym rozwiązaniem, które możemy stosować na co dzień jest upięcie włosów wysoko w kucyk i zaplecenie prostego warkocza. Fryzura ta dobrze się sprawdzi nawet, gdy postanowimy pobiegać, a do stroju biurowego będzie się prezentować elegancko. Bardziej skomplikowanym, chociaż wygodnym uczesaniem, jest koszyczek wokół całej głowy. Ciekawy, ale raczej młodzieżowy lub artystyczny styl tworzą drobne warkoczyki w stylu afro zaplecione na całej głowie. Do tej pracochłonnej fryzury zatrudnijmy koleżankę lub zgłośmy się do salonu fryzjerskiego. Wśród klasycznych warkoczy wyróżniamy trzy podstawowe style: angielski, francuski i tzw. kłos.
Do angielskiego warkocza włosy dzielimy na trzy części i przeplatamy je na zmianę mocno ściskając aż do końca. Warkocz francuski również zaczynamy od podzielenia włosów na trzy części, ale za każdym razem dobieramy do pasma głównego kolejny kosmyk włosów. Aby otrzymać kłos rozdzielamy włosy na dwie części. Zakładamy na siebie wąskie kosmyki wzięte z zewnętrznej partii włosów. Po ich skrzyżowaniu bierzemy następne cienkie pasmo z zewnętrznej strony i w ten sposób schodzimy do końca włosów.Zobacz też: Domowe sposoby na włosy