• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

Pasemka na włosach

Nie musimy od razu farbować całych włosów, aby nadać im mieniące się refleksy lub kompletnie odmienić fryzurę. Każdy kolor włosów można ożywić pasemkami. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać stosuje się kolory naturalne lub mocniejsze, a nawet ekstrawaganckie. Na głowach pojawiają się czasem pasemka czerwone lub niebieskie. Najpiękniej jednak wyglądają naturalne o ton lub dwa jaśniejsze lub ciemniejsze od naszych włosów.

Panie, a niekiedy panowie o blond włosach najczęściej decydują się na pasemka w innych odcieniach swojego naturalnego koloru oraz brązy. Osoby o ciemnych włosach lubią je nieco rozjaśnić lub przełamać kolorami czerwieni i fioletu. Zdarza się, że fundują sobie również pasemka w kolorze blond.

Pasemka są dobierane w jednym lub dwóch kolorach, ale mogą być też różnokolorowe. Czasem pojawia się ich na włosach zaledwie kilka, a czasem pokrywają całą powierzchnię. Odradzam jednak z przesadzaniem w ich ilości. Najlepiej prezentują się dyskretne, cienkie pasemka. O radę poprośmy sprawdzonego fryzjera i oddajmy się w jego ręce. Znacznie trudniej jest zrobić pasemka samemu niż zafarbować włosy na całej powierzchni. Zabieg jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy pojawią się pierwsze pojedyncze siwe włosy. Robiąc pasemka zaledwie o ton ciemniejsze pozbędziemy się niechcianych oznak starzenia, a równocześnie sprawimy, że włosy będą się naturalnie mienić refleksami. Sprawią wrażenie bardziej błyszczących. Pamiętajmy, że im mniej pasemek i im bliższy ich kolor jest naszemu naturalnemu tym wspanialszy efekt uzyskamy.
Chyba, że chodzi nam o uzyskanie spektakularnego efektu, wtedy wszystko zależy od naszej fantazji. Jednak obecnie wyraźne szaleństwa z pasemkami nie są modne. Zdecydowanie w tej kwestii stawia się na naturalność. Dzięki pasemkom uda nam się podkreślić nasze rysy twarzy. Nie zapominajmy o zrobieniu ich właśnie tuż przy twarzy. Tutaj pasma są delikatniejsze i bardziej narażone na działanie słońca, dlatego pod jego wpływem szybciej się rozjaśniają. Poza tym im naturalniejszy kolor pasemek tym mniej widoczne będą odrosty.