• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

Siwe włosy

Nad tym skąd się biorą siwe włosy, zaczynamy się zastanawiać dopiero, gdy pierwsze białe nitki pojawią się na naszej głowie. Z reguły chcemy się ich jak najszybciej pozbyć farbując włosy. Ważne jest odpowiednie dobranie farby oraz ich właściwa pielęgnacja. Nasz indywidualny kolor włosów zależy od melaniny. Do jej powstawania niezbędne są określone enzymy.

W momencie, gdy ich produkcja maleje zmniejsza się równocześnie ilość melaniny. W ten sposób pojawiają się siwe włosy. O zmniejszaniu się aktywności enzymów decydują zarówno geny, jak i tryb życia, jaki prowadzimy. Jednym z głównych czynników wpływających na siwienie włosów jest stres. W przypadku niektórych schorzeń również może dojść szybciej do spadku produkcji melaniny. Dotyczy to na przykład dolegliwości związanych z przemianą materii. Do farbowania siwych włosów używa się wyłącznie trwałych farb. Wszelkie preparaty, które są zmywalne po kilkunastu razach nie dają satysfakcjonujących efektów. Zbyt słabo wnikają w strukturę włosa. Dobierając kolor musimy być bardziej ostrożni niż przy innych kolorach wyjściowych włosów. Intensywne barwy takie jak rude lub z domieszką odcienia niebieskiego czy fioletowego np. granatowa czerń lub ciemna wiśnia mogą wyjść zbyt intensywnie, a tym samym nienaturalnie. Najbezpieczniej farbować je na blond lub różne odcienie brązów.

Szczególnie, gdy pojawiło się już sporo srebrzystych pasm, lepiej oddać się w ręce zawodowego fryzjera. W pielęgnacji włosów lepiej unikać sporządzanych w domu ziołowych płukanek. Tak jasne włosy mogą zabarwić się na zielono. Bezpieczniej posłużyć się gotowymi preparatami wzmacniającymi włosy.
Znajdziemy nawet specjalne szampony do pielęgnacji siwych włosów oraz płukanki, które nadają siwiźnie srebrzystego blasku. Wraz z upływem lat dobrze jest wzmacniać włosy również od wewnątrz tabletkami o specjalnie skomponowanym składzie.