• 1 Modne fryzury
  Zdobądź powodzenie u mężczyzn, bądź zauważalna na ulicy, w szkole i pracy - zobacz nasze modne fryzury i uczesania, zmień siebie na lepszą... (kliknij)
 • 2 Fryzury na lato
  W upalne dni także musisz wyglądać pięknie, poznaj nasze propozycje fryzur letnich, wybierz uczesanie dla siebie, czuj się swieżo i modnie... (kliknij)
 • 3 Fryzury dla nastolatek
  Często zmieniasz styl, podążasz za modą? Zobacz nowe uczesania dla nastolatek, zmień siebie na lepsze. Pokaż znajomym, że potrafisz wyglądać fajnie i zauważalnie... (kliknij)
 • 4 Fryzury młodzieżowe
  Studniówka, impreza w klubie, czy wesele? Nieważne to dla Ciebie, fryzury młodzieżowe w naszej galerii poprawią nie tylko Twój wygląd, ale też Twoje samopoczucie, będziesz zauważalna... (kliknij)
 • 5 Fryzury na zimę
  Chłodne i mroźne dni nie wystarszą Cię od tego, abyś wyglądała modnie, zimą staraj się czesać naturalnie i klasycznie, dlatego też zobacz nasze propocycje uczesań na zimę... (kliknij)
 • 6 Fryzury męskie
  Uczesania dla chłopaków, mężczyzn. Potrzebujesz zmiany, aby podobać się dziewczynom? Zobacz galerię fryzur męskich, uczesz się modnie, a każda będzie Twoja... (kliknij)
 • 7 Galeria fryzur
  Zobacz naszą całą galerię fryzur, wybierz uczesanie dla swoich włosów, dla swojego charakteru i upodobania, modne fryzury na każdą okazję, sprawdź, a przekonasz się, że warto bylo... (kliknij)

Wypadające włosy

Przyczyny wypadania włosów są różne. Przeciętnie każdy człowiek ma ich na swojej głowie pomiędzy 100, a 150 tysięcy. Codziennie wypada nam średnio 50 do 100 włosów i jest to zjawisko naturalne. Powinniśmy się martwić dopiero, gdy czesząc się na grzebieniu będzie za każdym razem zostawać ich spora ilość. Zdarza się, że sami sobie szkodzimy związując włosy gumką zbyt ciasno. Dermatolodzy przestrzegają, że może to prowadzić do trwałych uszkodzeń i łysienia plackowatego. Wbrew pozorom problem nie dotyczy tylko pań, ponieważ mężczyźni o długich włosach również często spinają je mocno gumką.

Aby uniknąć problemów, wystarczy zmienić uczesanie. Nie musi to być radykalna zmiana. Można upięcie w kucyka zamienić na koka lub po prostu wiązać włosy w luźniejszy sposób. Włosy mogą wypadać również wskutek choroby przebiegającej z gorączką. Dochodzi wtedy do ubytku witamin i mikroelementów koniecznych do właściwego funkcjonowania organizmu. Wszelkie zaburzenia hormonalne również mają niemały wpływ na nasze ciało, w tym na kondycję włosów. Najgroźniejsze są choroby związane ze złym funkcjonowaniem tarczycy (niedoczynność i nadczynność), kory nadnerczy, przysadki oraz gruczołów płciowych. W każdym z tych przypadków powinniśmy znaleźć się po opieką lekarza endokrynologa, który pomoże nam w unormowaniu gospodarki hormonalnej.

Dążąc do wymarzonej sylwetki stosujemy zwykle diety z ograniczoną ilością substancji odżywczych. Odchudzając się możemy również doprowadzić do wypadania włosów. Jeśli powodem utraty włosów są niedobory w jadłospisie, obojętnie czy wywołane złą dietą czy chorobą, należy je jak najszybciej uzupełnić. Podstawowym budulcem włosa jest białko, które musi być regularnie dostarczane. Znajdziemy je w jajach, rybach, mięsie, soi oraz otrębach pszennych i płatkach owsianych. Najważniejsze są witaminy z grupy B oraz witaminy A i E.
Niedobory uzupełnimy spożywając żółtka jaj, wątróbkę, drożdże, miód, sezam, pestki słonecznika, orzechy oraz warzywa i owoce, przede wszystkim pomidory, brokuły, paprykę i brzoskwinie. Wśród minerałów najważniejsze są: cynk, żelazo i miedź. Dietę wzbogaćmy dodatkowo o drób, ryby i owoce morza. Wypadanie włosów może być również wywołane chorobami skóry. Jeśli zauważymy niepokojące zmiany od razu zgłośmy się do dermatologa.